Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Główna 67
17-204 Dubicze Cerkiewne
NIP: 5431745552
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pracownicy:

Mirosława Siemieniuk-Morawska – kierownik biblioteki
tel. 85 682 79 98

Godziny pracy:

wtorek:    11 – 16
środa:      10 – 16
czwartek: 11 – 18
piątek:     11 – 17
sobota:    9 – 13

Do podstawowych zadań Biblioteki należy:

  1. Gromadzenie, opracowywanie i przechowywanie materiałów bibliotecznych, w tym materiałów dotyczących własnego regionu.
  2. Udostępnianie zbiorów na miejscu i wypożyczanie na zewnątrz, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci i młodzieży oraz seniorów i osób niepełnosprawnych.
  3. Prowadzenie wypożyczeń międzybibliotecznych.
  4. Prowadzenie działalności informacyjnej i bibliograficznej.
  5. Upowszechnianie i promocja książki, czytelnictwa i Biblioteki.
  6. Opracowanie i prowadzenie form pracy aktywizującej, mających na celu popularyzację nauki, kultury, sztuki i historii oraz upowszechnianie dorobku kulturalnego Gminy Dubicze Cerkiewne.
  7. Organizowanie imprez i warsztatów okolicznościowych, artystycznych i rekreacyjno-rozrywkowych służących poznawaniu kultury i tradycji lokalnych oraz narodowych.
  8. Wspieranie społeczności lokalnej w procesie wychowania dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw prospołecznych oraz organizowanie pozaszkolnych zajęć kulturalno-edukacyjnych.
  9. Wspieranie seniorów i innych grup osób wykluczonych w procesie zaspakajania ich potrzeb kulturalno-oświatowych i rekreacyjnych.
  10. Doskonalenie form i metod pracy bibliotecznej (samodoskonalenie, samokształcenie) oraz obsługi użytkowników Biblioteki poprzez wykorzystywanie nowych możliwości technologicznych w tej dziedzinie.