JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

Festyn w Grabowcu „I Tam Żywuć Ludzi”

Opublikowano: piątek, 09 październik 2020

We wsi Grabowiec gm.Dubicze Cerkiewne 4 października 2020r odbył się festyn „ I Tam Żywuć Ludzi”. Jego organizatorami byli Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce i Urząd Gminy w Dubiczach Cerkiewnych . Była to już 74 odsłona w ramach XII edycji. Na placu świetlicy wiejskiej zebrali się mieszkańcy Grabowca i okolicznych wsi aby posłuchać i obejrzeć występy znanych w regionie wykonawców. Tym razem swoją obecnością zaszczyciły nas zespoły: Cegiełki - pod kierownictwem Mikołaja Miażennego, Axel, Dawid Szymczuk BAND, Rodny Kut oraz gościnnie zespół Lotos.

Imprezę oficjalnie otworzyli Wójt Gminy Dubicze Cerkiewne - Leon Małaszewski oraz Dyrektor Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce - Tomasz Tichoniuk. Panowie przywitali przybyłe zespoły, gości i mieszkańców oraz zaprosili wszystkich uczestników do obejrzenia koncertu i do skorzystania z oferty kramiku z rękodziełem, literaturą i pamiątkami, który wystawiło Muzeum Białoruskie.

Pomimo wietrznej pogody festyn cieszył się dużym zainteresowaniem. Licznie przybyli uczestnicy są dowodem na to, że białoruska muzyka „gra w naszych duszach” i tego rodzaju imprezy są bardzo potrzebne, by choć na kilka godzin oderwać się od trudów i trosk dnia codziennego, wspólnie się pobawić i pośpiewać.