JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

Wigilia 2020

Opublikowano: piątek, 10 styczeń 2020

Tradycyjna Wigilia dla samotnych została zorganizowana w dniu 3 stycznia 2020r. w Centrum Kultury w Grabowcu.  Organizatorami uroczystej wieczerzy wigilijnej był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Dubiczach Cerkiewnych oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Dubiczanki” w Dubiczach Cerkiewnych, które przygotowało potrawy wigilijne i zapewniło obsługę  uroczystości.  Na uroczystości przybyły osoby, które w ten wyjątkowy dzień nie chciały być same. Mogły zjeść tradycyjne potrawy wigilijne, zaśpiewać kolędy oraz cieszyć się Bożym Narodzeniem z innymi osobami.

Uroczystość wigilijna nie odbyłaby się bez wsparcia finansowego licznych sponsorów. Podobnie jak w latach poprzednich( a było to już poczynając od 1995r. 25 spotkanie wigilijne) w finansowanie uroczystości zaangażowały się firmy m.in. Dworek Polski Zalesie Górne, PWiK Sp. z o.o.  w Hajnówce, PGB Sp. z o.o. w Warszawie, Budomost Sp. z o.o. w Białymstoku, Rzeczoznawstwo Majątkowe Jan Gierasimiuk, Firma Handlowo-Usługowa Pol-Krusz Zbigniew Wojno, Biuro Notarialne Bohdan Klimiuk Hajnówka, Usługi transportowe świadczyła Sp. z.o.o.” NOVA” w Białymstoku, Nadleśnictwo Bielsk.

Uroczysta wieczerze uświetnił występ zespołu wokalnego „Na szczaście” działającego przy GOKSIR   wykonując znane kolędy w języku polskim, białoruskim, rosyjskim i ukraińskim oraz zespołu KGW w Dubiczach Cerkiewnych.  Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy wspólnie śpiewali kolędy i otrzymali  upominki  „pod choinkę” przygotowane  przez organizatorów i uczniów Szkoły Podstawowej w Dubiczach Cerkiewnych.