JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Opublikowano: czwartek, 14 listopad 2019

Dnia 7 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Dubiczach Cerkiewnych odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”. Na uroczystość przybyli uczniowie i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Dubiczach Cerkiewnych wraz z nauczycielami, władze samorządowe, pracownicy administracji oraz rodzice i mieszkańcy gminy.

Uczniowie klasy VIII przygotowali montaż słowno – muzyczny, który w skrócie zobrazował nam sytuację polityczną w kraju przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ukazano przede wszystkim ducha narodu polskiego, który pomimo 123 - letniej niewoli, niestrudzenie walczył o swoją Ojczyznę. Śpiewane przez uczniów klasy VI i VII oraz przedszkolaków pieśni patriotyczne pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o Niepodległość. Uczniowie klas I – III zaprezentowali nam tańce narodowe.

Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

Dziękujemy nauczycielom Paniom: Irenie Nawrockiej, Anecie Fiłonowicz, Ewie Awksietijuk, Halinie Treszczotko, Alinie Leoniuk, Ninie Baczyńskiej za przygotowanie części artystycznej oraz Panu Mirosławowi Gacucie za poprowadzenie uroczystości.