JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

Warsztaty rękodzieła ludowego

Opublikowano: piątek, 06 wrzesień 2019

Fundacja na rzecz budowy otwartego społeczeństwa "ONI - TO MY" jest realizatorem projektu pn: Akademia Rękodzieła - Etno inspiracje finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Etno Polska 2019r.

Akademia Rękodzieła to cykl warsztatów rękodzieła ludowego pełnych etnograficznych inspiracji, podczas których uczestnicy poznają tajniki powstawania tradycyjnych wzorów, motywów ludowych wytworów rękodzielniczych inspirowanych miejscowym folklorem.

W sierpniu Akademia zawitała do Gminy Dubicze Cerkiewne. W Gminnym Ośrodku Kultury w Dubiczach Cerkiewnych, oraz w świetlicach wiejskich w Istoku i Tofiłowcah odbywały się zajęcia z rzeźby, haftu, plecionkarstwa, wykonywania kwiatów z bibuły i wstążek dla dzieci i dorosłych. Zajęcia z tkactwa, oraz wyplatania ze słomy zorganizowano bezpośrednio w warsztatach pracy mistrzów rękodzielników w Wilukach i Rutce. Były to bardzo inspirujące spotkania, każdy z uczestników nabył nowe umiejętności, które po zakończeniu Akademii będzie dalej doskonalić, tak aby rękodzieło ludowe wykonywane na tym terenie przez naszych przodków przetrwało.

Serdeczne podziękowania i gratulacje kierujemy do uczestników projektu, dziękujemy za pomoc Pani dyrektor GOKSiR i Pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dubiczach Cerkiewnych