JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

Dubicze Cerkiewne po raz drugi zagrały z Orkiestrą

Opublikowano: piątek, 19 styczeń 2018

Dubicze Cerkiewne po raz drugi zagrały z Orkiestrą

Finał WOŚP odbył się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Nasza Gmina, po siedmioletniej przerwie, ponownie zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Sztab z siedzibą w Gminnej Bibliotece Publicznej składał się z 21 wolontariuszy z terenu nie tylko gminy, ale i powiatu.

W ten jeden, mroźny styczniowy dzień było w Dubiczach naprawdę BARDZO gorąco!

Graliśmy na kilku frontach – zarówno stacjonarnie w Dubiczach jak i wirtualnie, za pośrednictwem Internetu.

Graliśmy dosłownie - był Turniej „Gier bez prądu”, Orkiestrowe Serca Piernikowe”, „Góra złota”, licytacja gadżetów podarowany, jak i metaforycznie – sercem i uśmiechem!

Na aukcjach internetowych na allegro licytowane były podarowane przez lokalnych artystów ręcznie robione przedmioty, jak chodnik tkany na krośnie (Małgorzaty Romaniuk), obraz Tamary Kierdelewicz, serwetki szydełkowe i na drutach Raisy Żak i Krystyny Mozolewskiej czy książki („Nasza Mowa” Mirosława Awksentiuka i Mirosława Chilimoniuka z Hajnówki, z dedykacją oraz „Z dziejów prawosławnej parafii Dubicze Cerkiewne” i „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu…”).

To nie wszystko - na Allegro można też było zawalczyć o bon do Ochnika o wartości 400 zł!

Ponadto na naszych aukcjach można było wylicytować książki podarowane przez twórców i artystów związanych z literaturą grozy w ramach akcji #PolskaGrozaDlaWOŚP. Była to trzecia edycja akcji i dawał niesamowity efekt – 2041 zł

Aukcje Allegro przyniosły sztabowi w Dubiczach Cerkiewnych łącznie 2041 + 760 zł? (licytacja w trakcie).  

Skorzystaliśmy również z opcji elektronicznej skarbonki, do której można było wrzucić pieniądze bez wychodzenia z domu, przelewem – ta opcja przyniosła nam kolejnych 225 złotych.

I oczywiście nasze kwestowanie „stacjonarne” w dzień finału przyniosło najwięcej pieniędzy. Nasi kochani wolontariusze – duzi i mali, dorośli i całkiem młodzi, dzięki hojności mieszkańców, zebrali łącznie niemal 6 tysięcy złotych (w tym nasi niestrudzeni kolędnicy – ponad 1200 zł!). To chyba nieźle, jak na najmniejszą gminę województwa podlaskiego! I to jeszcze nie wszystko… Licytacje przeróżnych przedmiotów – od obrazu, po babkę, kalendarze, książki, koszulki, gadżety, samolot z zapałek (!) i mnóstwo, mnóstwo innych dobroci - w dniu 26 Finału przyniosły kolejnych 1200 zł!

Ziarnko do ziarnka i uzbierała się całkiem spora miarka. Zebraliśmy na rzecz WOŚP 7247,08 zł +  2801,16 zł + 225 zł = 10 273,24!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wielkiego sukcesu naszej zbiórki. Ogromne podziękowania należą się zarówno wolontariuszom, którzy bezinteresownie postanowili wesprzeć tę szlachetną akcję, jak i każdemu, kto wrzucił coś do puszki. Dziękujemy darczyńcom przedmiotów do licytacji i osobom, które pomagały w inny sposób – w taki, jaki tylko mogli! To dzięki Wam udało nam się pobić własny rekord i pozytywnie nakręcić na kolejny rok!

To co, Dubicze Cerkiewne? Zagramy ponownie podczas 27 Finału WOŚP?