JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

Dom na Starym Gościńcu TISZYNA w 10-ce najlepszych kwater agroturystycznych w Polsce

Opublikowano: czwartek, 03 styczeń 2019

Nasza gmina ma wiele wspaniałych miejsc turystycznych. Jedno takie miejsce znalazło się w 10-ce najlepszych kwater agroturystycznych w Polsce. Mowa tu oczywiście o  Domu na Starym Gościńcu TISZYNA w Rutce, którego gospodarzami są państwo Katarzyna i Piotr Panfilukowie. To wielki sukces dla właścicieli, a także dla całej gminy Dubicze Cerkiewne. TISZYNA otrzymała nagrodę specjalną w ogólnopolskim konkursie „Kwatery na medal 2018”, zorganizowanym przez czasopismo AGRO oraz Agro News. Pan Piotr ponadto na uroczystej gali w Warszawie, otrzymał z rąk Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pana Jana Ardanowskiego odznakę „Zasłużony dla rolnictwa”.

Państwo Panfilukowie przyjmują gości od 2012 roku. Dbają o ich wygodę, spokój i dobrą atmosferę. To gościnne i ciepłe  gospodarstwo z pyszną, regionalną kuchnią.

Z TISZYNY nikt nie wyjdzie głodny, ponieważ właściciele dają o podniebienia swoich gości.

Pani Katarzyna wzięła udział w II edycji programu kulinarnego „Bake Off – Ale ciacho!”. Ponadto chętnie uczestniczy w wielu wydarzeniach regionalnych, pokazując swoje zdolności kulinarne. Jej gotowaniem zainteresowała się także białostocka telewizja, która nakręciła film o przygotowaniu przez nią pielmieni. https://www.youtube.com/watch?v=wRsgzQSgDDo

Gospodarze przygotowują dla swoich gości: sery, placki, naleśniki, chałki, bułeczki, chleby i ciasta oraz tradycyjne przysmaki podlaskie, a wśród nich pielmieni, babkę ziemniaczaną, kiszkę ziemniaczaną, czebureki, warenyki, tołkanicę, deruny z mięsem lub grzybami, borszcz, mlincy, smalec podlaski, słoninkę z cebulą. Pan Piotr słynie zaś z przygotowania domowymi sposobami różnego rodzaju wędlin.

Goście znajdą tu ciszę i spokój, pięknie umeblowane, wygodne pokoje i salon z kominkiem, w pełni wyposażoną kuchnię, plac zabaw dla dzieci, altanę z grillem i wędzarnią oraz miejsce na ognisko.

TISZYNA znajduje się na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo i posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom. W Tiszynie każdy miłośnik jazdy rowerowej znajdzie nocleg, oraz pomoc w usunięciu awarii roweru.

To prawdziwy bociani raj! – na niespełna czterdziestu mieszkańców wsi przypada dziesięć gniazd; w okresie godowym bywa w Rutce więcej bocianów niż ludzi, co niezbicie świadczy o czystości tutejszego powietrza.

Jest takie jedno miejsce w Polsce, które koniecznie trzeba odwiedzić – Rutka z jej przyjaznym i wyjątkowym Domem na Starym Gościńcu TISZYNA. Rezerwuj już dziś, by wypocząć i poznać podlaską kulturę i jej tradycje.

Więcej informacji:

http://www.tiszyna.pl/

https://www.facebook.com/Tiszyna/

https://www.facebook.com/groups/tiszyna/